Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Anadolu Sağlık Merkezi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde, her biri alanında uzman olan hekim kadrosu ve donanımlı teknolojik altyapıyla hizmet veriliyor. Deneyimli kadro; estetik diş hekimleri, çene cerrahları, implant uzmanları, periodontolog, çocuk diş hekimleri, ortodontist, endodonti uzmanları, sertifikalı diş teknisyenleri ve diş sağlığı hemşirelerinden oluşuyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği olarak, tüm diş hekimliği alanlarında sunulan kaliteli ve insan odaklı hizmetin yanı sıra; kozmetik diş hekimliği, implantoloji, periodontal cerrahi ve endodonti alanlarında da hizmet veriliyor. Klinikte ayrıca, fobisi olan, çocuk ve engelli hastaların tedavileri sedasyon ya da genel anestezi ile tek seansta konforlu bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Klinikte yüksek standartlarda dezenfeksiyon ve sterilizasyon kurallarına uyulmakta olup, düzenli kontroller ve eğitimlerle hastaların genel sağlıkları üst düzeyde korunuyor.

İlgi Alanları

Diş Beyazlatma Nedir? Türleri Nelerdir?

Diş beyazlatma, kişilerin dişlerini görsel açıdan geliştirmek için uygulanan kozmetik diş hekimliği tedavilerinden biridir. Çeşitli nedenlere bağlı, dişlerde beyaz rengini kaybederek kısmı ya da tamamen renk kaybı gelişir. Diş hekimleri tarafından profesyonel şekilde gerçekleştirilebileceği gibi evde beyazlatma yöntemleri ile de bu işlem gerçekleştirilebilir. Kozmetik olarak uygulanan bu yöntem güvenli kabul edilse de kullanılan maddelerin korozif (aşındırıcı) etkileri nedeniyle risklere de sahip olabilir. Aynı zamanda etkileri kişiden kişiye değişiklik göstereceğinden herkese uygulanmayabilir.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrısı, diş üzerinde veya çevresinde hissedilen rahatsızlık hissi olarak tanımlanabilir. Bu durum genellikle bir diş veya diş eti probleminin habercisi olabileceği için bilinçli olunmalıdır. Dolayısıyla diş ağrısı asla ihmal edilmemesi gereken bir problem olarak değerlendirilebilir. Çürük gibi tedavi edilebilir nedenlerin ihmali sonucunda diş ağrılarının daha ağır bir seyir izleyebilmesi söz konusu olabilir.

Ağız Yarasına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Hem estetik nedenlerle hem de genel vücut sağlığını korumak açısından ağız ve diş sağlığı son derece önem taşımaktadır. Ağızda oluşan yara ve aftlar konuşma, yutkunma ve çiğneme gibi fonksiyonları yerine getirmede zorluğa sebep olarak gündelik yaşamı olumsuz yönde etkiler. Ağız içi yaraları bazen minik bir kesi şeklinde görülüp birkaç gün içinde kendiliğinden geçerken bazen de aft adı verilen ağrılı yaralara dönüşebilir. Ağız yaralarının tedavisinde genellikle doğal maddelerle gargaralardan faydalanılır. Tekrarlayan ağız yaralarının daha ciddi hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıktığı göz önüne alınarak olası farklı hastalıklara yönelik araştırmalar yapılmalıdır. Ağız yarası belirtileri ve tedavisi denilince akla genellikle hekime başvurmak gelmez. Oysaki geçmeyen ve sık tekrarlayan ağız yaraları varlığında muhakkak kulak burun boğaz uzmanlarına veya diş hekimlerine başvurmak gerekmektedir.

Gebze

Ağız ve Diş Sağlığı

Dt. Arzu Tekkeli

Gebze

Ağız ve Diş Sağlığı

Dt. Ayça Tarakçı

Gebze

Ağız ve Diş Sağlığı

Dt. Arzu Tekkeli

Gebze

Ağız ve Diş Sağlığı

Dt. Ayça Tarakçı

Hızlı Erişim Formları

Sizi Dinliyoruz
Sizi Dinliyoruz

Hizmet kalitemizi daha da yükseltmek için görüşlerinize, önerilerinize kulak veriyoruz.

Formu doldur
Evde Bakım ve Sağlık Formu
Evde Bakım ve Sağlık Formu

İhtiyaç duyduğunuz sağlık hizmeti evinize geliyor. Evde sağlık hizmeti için formu doldurabilirsiniz.

Formu doldur
Tıbbi İkinci Görüş Formu
Tıbbi İkinci Görüş Formu

Tetkiklerinizin sonuçları, hastalığınızın teşhisi ve size sunduğumuz tedavi seçenekleri gibi konularda ikinci bir doktor görüşü için formu doldurabilirsiniz.

Formu doldur
Fiyat Talep Formu
Fiyat Talep Formu

Özel tedavi ve hizmetler için fiyat talep edebilirsiniz.

Formu doldur