Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nde özetle aşağıdaki hizmetler veriliyor.

Sağlıklı Çocuk Takibi

Doğumun ardından ilk 1. ve 2. haftada, sonrasındaki 0-6. ay arası ayda bir, 6-12. ay arası 2 ayda bir, 1-2 yaş arası 3 ayda bir, 2 yaşından sonrada 6 ayda bir yapılan sağlam çocuk muayenelerinde, çocuğun büyümesi (boy, kilo baş çevresi), gelişmesi ve fiziksel muayenesi değerlendirilir. Bu takipler sayesinde bebeğin aşıları Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü önerileri doğrultusunda yapılır ve koruyucu hekim danışmanlığı verilir. Aynı zamanda bebeklerinizin fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimleri izlenir.

Aşılar

Anadolu Sağlık Merkezi’nde hem aile sağlığı merkezlerinde yapılan hem de yapılmayan tüm çocukluk aşıları uygulanıyor. Buna rutin yıllık grip aşısı, meningokok aşısı, HPV (rahim ağzı kanseri aşısı) ve diğer tüm çocukluk çağı aşıları da dahil.

Check up muayeneler

Bölümde; anasınıfına başlamayla beraber yıllık check up muayene (4 yaşından itibaren) ve adolesan check up muayeneleri (10-16 yaş) hizmetleri veriliyor.
 

İlgi Alanları

Bebek Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır? Aylara Göre Bebek Kahvaltısı

Bebeklerin kahvaltısı, sağlıklı büyüme ve gelişimleri için önemlidir. İlk altı ay boyunca bebekler yalnızca anne sütü ile beslenmelidir, ancak altıncı aydan itibaren doktor tavsiyesiyle ek gıdalara geçiş başlayabilir. Bu besinler bebeğin enerji ihtiyacını karşılar ve sağlıklı büyüme için gerekli besin maddelerini sağlar. Bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun sağlıklı kahvaltılar hazırlamak, onun beslenme alışkanlıklarını olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Bebeklerde kabızlık sorunu

Bebeklerde en sık görülen rahatsızlıklardan biri olan kabızlık, tedavisi kolay bir hastalıktır. Mide ve bağırsak sistemini etkileyen hastalık, beslenme problemleri, huzursuzluk ve karın ağrısı gibi olumsuzluklara neden olur.  3-4 günde bir zorlanarak sert ve ağrılı dışkı yapılması şeklinde tanımlanan kabızlık; genetik yatkınlık, kullanılan ilaçlar, beslenme şekli ya da demir damlaları nedeniyle oluşabilir. Yeni doğan bebekler doğum sonrası ilk hafta boyunca ortalama 4 defa yumuşak kıvamlı dışkı yapar. Anne sütü ile beslenen bebeklerde dışkılama sayısı altıya kadar yükselebilir ve dışkı yumuşak kıvamlı, altın sarısı renkte ve oldukça suludur. İnek sütü kullanılarak hazırlanan mama ile beslenen bebeklerin dışkıları ise yeşile dönük renkte, daha katı kıvamda ve kötü kokulu olabilir. Bu durumun nedeni inek sütündeki proteinlere karşı sindirim sisteminin alerjisi ya da intoleransıdır.

Su çiçeği hakkında bilmeniz gerekenler

Su çiçeği, deride oluşan kırmızı döküntülerle karakterize bulaşıcı bir hastalıktır. Bu durum, çoğunluklu çocuklarda görülse de her yaştan insanı etkileyebilir. Ortaya çıkan vücut kızarıklıkları zamanla içi irinli kabarcıklara dönüşebilir. Diğer belirtiler arasında ise yüksek ateş, baş ağrısı, vücut ağrıları, halsizlik ve iştah kaybı yer alabilir. Su çiçeği belirtileri, bulaştıktan yaklaşık olarak 10-21 gün içinde ortaya çıkmaya başlar ve hafif ya da orta şiddette seyreder. Su çiçeğinin en yaygın bulaşma şekli solunum yoludur, ancak direkt temas yoluyla veya enfekte yüzeylere temas olması halinde de bulaşabilir. Su çiçeği genellikle evde tedavi edilebilir ve semptomların hafifletilmesine yönelik ateş düşürücü, kaşıntı giderici ilaçlar kullanılabilir.

Su Çiçeği : Nedir, Belirtileri, Bulaşıcılığı ve Tedavisi

Su çiçeği, deride oluşan kırmızı döküntülerle karakterize bulaşıcı bir hastalıktır. Bu durum, çoğunluklu çocuklarda görülse de her yaştan insanı etkileyebilir. Ortaya çıkan vücut kızarıklıkları zamanla içi irinli kabarcıklara dönüşebilir. Diğer belirtiler arasında ise yüksek ateş, baş ağrısı, vücut ağrıları, halsizlik ve iştah kaybı yer alabilir. Su çiçeği belirtileri, bulaştıktan yaklaşık olarak 10-21 gün içinde ortaya çıkmaya başlar ve hafif ya da orta şiddette seyreder. Su çiçeğinin en yaygın bulaşma şekli solunum yoludur, ancak direkt temas yoluyla veya enfekte yüzeylere temas olması halinde de bulaşabilir. Su çiçeği genellikle evde tedavi edilebilir ve semptomların hafifletilmesine yönelik ateş düşürücü, kaşıntı giderici ilaçlar kullanılabilir.

Rota Virüsü: Nedir, Nasıl Bulaşır, Belirtileri, Tedavisi

Rota virüsü, özellikle 5 yaşın altındaki çocuklarda ishale neden olan yaygın bir viral enfeksiyon çeşididir. Yapılan bazı çalışmalar her yıl dünya çapında yaklaşık 100 milyondan fazla rota virüs kaynaklı gastroenterit vakası olduğunu göstermektedir. Günümüzde rota virüsüne karşı çeşitli aşılar bulunmaktadır ve aşılama programları yürütülmektedir. Bununla birlikte hastalık, hâlâ birçok kişiyi etkileyen önemli bir sağlık sorunudur. Rota virüsünün belirtileri nelerdir? Nasıl bulaşır? Tedavisi nasıl yapılır? gibi soruların yanıtlarıyla rota virüsü hakkında merak ettiğiniz diğer ayrıntılar için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Kızamık Belirtileri Nedir? Kızamık Tedavisi

Çocukluk çağının en yaygın bulaşıcı hastalıklarından biri olan kızamık, aşılama ve bağışıklık sağlanmadığı takdirde yetişkinlerde de ortaya çıkabilen viral bir enfeksiyon hastalığıdır. Solunum yolu ile kolayca bulaşabilen Rubeola virüsü, ciltte kırmızı lekelenmelerle birlikte çeşitli şikayetlerin görülmesine neden olur. Bulaşıcılığı oldukça yaygın olan kızamık hastalığı geçmiş dönemlerde en sık karşılaşılan çocukluk çağı hastalıklarından biri iken geliştirilen kızamık aşısı ile birlikte kontrol altına alınmıştır. Başta ateş, halsizlik, burun akıntısı gibi şikayetlere neden olan Rubeola virüsü, tedavi edilmediği takdirde zatürre ve beyin iltihabı gibi ölümcül sağlık problemlerine yol açabilir. Dolayısıyla hem kişisel sağlığı sürdürmek hem de halk sağlığını koruma altına almak adına kızamık hastalığı hakkında bilgi sahibi olunması, kızamık belirtileri ve kızamık nasıl geçer gibi belirli soruların doğru şekilde cevaplanması gerekir.

Kistik Fibrozis: Nedir Nedenleri Belirtileri ve Tedavisi

Kistik fibrozis başta akciğerler ve sindirim sistemi olmak üzere çeşitli organ sistemlerini etkileyen önemli bir genetik hastalıktır. Bu rahatsızlık sırasında vücut oldukça kalın ve yapışkan mukus salgısı üretir. Üretilen salgılar zaman içerisinde akciğerler ve pankreas kanallarında birikerek tıkanıklıklara neden olabilir. Yaşamı tehdit edici bir seyir izleyebilen bu rahatsızlığa sahip bireyler sağlıklı kişilere göre daha kısa bir ömre sahiptir. Yaklaşık 60-70 yıl öncesine kadar kistik fibrozis hastaları sadece ilkokul çağına kadar yaşayabilirken günümüzde yaşanan gelişmeler sayesinde bu rahatsızlığı bulunan kişiler, 30’lu 40’lı yaşlarına, hatta daha sonrasına kadar yaşamını sürdürebilmektedir. Toplumlarda görülme sıklığı ortalama olarak 3000’de 1 olan bu rahatsızlığa dair yeni tanı alan bireylerin %75’inin 2 yaşından küçük olması nedeniyle bilinçli olmak oldukça önemlidir. Sıklıkla merak edilen “Kistik fibrozis neden olur?” ve “Kistik fibrozis tanısı nasıl konur?” gibi soruları yanıtlamadan önce “Kistik fibrozis nedir?” sorusunu yanıtlamak gerekir.

Çocuklarda İdrar Yolları Enfeksiyon Belirtileri

Çocuklarda idrar yolları hastalıkları, yetişkinlerde görüldüğü kadar olabiliyor. Genellikle kız çocuklarında daha sık görülen hastalık, tedavi edilmediği takdirde böbreklerde kalıcı hasarlara neden olabiliyor. İdrar yolu enfeksiyonlarının hem kız hem de erkek çocuklar için çok önemli olduğuna dikkat çeken Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk Nefrolojisi Uzmanı Doç. Dr. Neşe Karaaslan Bıyıklı, ebeveynler için dikkat edilmesi gereken noktaları paylaşıyor.

El Ayak Ağız Hastalığı Nedir? Belirtileri, Teşhis ve Tedavisi

Henüz bağışıklık sistemleri yeterli derecede kuvvetli olmayan çocuklar arasında bazı viral enfeksiyonların bulaşma riski yüksektir. Özellikle kreş ve okul gibi toplu alanlarda bu risk daha da artar. El ayak ve ağız hastalığı da çocuklar arasında yaygın bir enfeksiyondur fakat yetişkinlere de bulaşabilir. Yetişkinlerde bağışıklığın daha kuvvetli olması nedeniyle belirti göstermeyebilir. Ancak çocuklarda genelde hafif semptomlar gösteren bir hastalık olsa da ciddi rahatsızlıklara da sebebiyet verebilir.

Down Sendromu: Nedir, Belirtileri, Neden Olur?

Down sendromu toplumda yaygın olarak görülen genetik temelli bir rahatsızlıktır. Down sendromlu bireylerde bu sendroma bağlı olarak çok sayıda komplikasyon görülmekle birlikte günümüzde gelişen tıbbi imkanlar sayesinde Down sendromlu bireyler uzun ve sağlıklı bir yaşam sürebilmektedir.

Bebeklerde Reflü ve Tedavisi

Doğumdan sonrası ilk 6 ay içerisinde bebeklerin yaklaşık %40 ile %60'ında görülen reflü hastalığı, çeşitli belirtiler ile gözlemlenen ve 6-12 ay arasında gerileyen bir hastalıktır. Bebeklerde reflüye neden olan başlıca faktörler aşağıdaki gibidir:

Bebeklerde pamukçuk nasıl geçer?

Bebeklerde damak ve dil üzerinde ve yanaklarda pamuğa benzeyen lezyonlar şeklinde kendini gösteren pamukçuk hastalığı candida albicans adlı bir mantar paraziti nedeniyle oluşur. Genelde yeni doğan bebeklerde yaygın olarak rastlansa da bir yaşına kadar tüm bebeklerde görülebilir.

Bebeklerde ishal neden olur, nasıl geçer?

Sindirim kanalında sıvı ve elektrolit dengesinin bozulmasına bağlı olarak dışkı kıvamının sulu olması ve dışkı sıklığının artması şeklinde tanımlanabilen ishal, özellikle bebeklerde son derece ciddi problemlere yol açabilen bir sağlık problemidir.

Hizmet Alanları

17.11.2023
Bebeklerde uyku sorunlarına etkili çözüm: Uyku Eğitimi

Kısacık gündüz uykuları, uykuya bir türlü dalamama, gece boyunca sık sık uyanma… Yeni bebek sahibi anne ve babaların en sık yaşadıkları uyku sorunları, aslında doğru bir eğitim süreciyle aşılabiliyor. Uyku eğitimi ve danışmanlığı ile hem bebekler hem de anne ve babalar rahat bir uyku çekiyor.

20.08.2023
Yenidoğan Bakımı ve Beslenmesi

Yeni doğan bebeğin beslenmesi için en mükemmel besin anne sütüdür. Anne sütü ile beslenme bebeğin sağlıklı büyüme ve gelişmesi için eşsiz bir fırsattır. Bebek için biyolojik ve geleneksel bir beslenme yoludur. Anne ve bebek arasındaki duygusal bağı oluşturan önemli bir faktördür. Anne sütü ilk altı ay tek başına bebeğin su dahil tüm gereksinimlerini karşılamaktadır. Anne sütü öncelikle temiz bir besindir. Hazırlama, ısıtma gibi zorlukları yoktur, her an kullanıma hazırdır. Sindirimi kolaydır. İçerdiği fonksiyonel bileşenler ve canlı hücreler ile bebeği hastalıklardan korur. Emziren annelerde de meme kanseri, yumurtalık kanseri, kemik erimesi ve kansızlık daha az görülür. Anne sütünün içeriği sabit değildir, bebeğin gereksinimlerine göre annenin beslenmesinden bağımsız düzenlenir. Örneğin, erken doğum yapmış annelerin sütleri, zamanında doğum yapmış annelerin sütlerinden farklıdır. İlk ağız sütü diye bilinen ilk yedi günde gelen süte kolostrum denir. Sarımsı renkte olup, daha kıvamlıdır. Protein, bebeği hastalıklardan koruyan antikorlar, mineral ve vitaminlerden zengindir. İlerleyen günlerde anne sütündeki protein azalırken laktoz ve yağ oranı artmaktadır. Emzirmenin sonuna doğru sütün içersindeki yağ miktarı artarak (sonsüt) bebekte doygunluk sağlar, bebeği obesiteden korur. Anne sütünün yapılmasını ve devamını sağlayan en önemli faktör bebeğin emmesidir. Emzirme süresince sütün yağdan zengin hale geçme süresi bebeğin emme gücüne bağlı olarak değişir. Bu nedenle bebeğin yağdan zengin son sütü yeterince alabilmesi için bebek kendiliğinden memeden ayrılana kadar emzirilmelidir. Anne sütünün yapımı bebeğin emmesi dışında bebeğin doğru teknik ve sık aralar ile emzirilmesi ile artar. Emzirme sırasında anne rahat oturmalı, bebeği kendi vücuduna yakın tutmalı, bebeğin başı ve vücudu aynı doğrultuda, düz bir hat üzeride olmalı, bebek yalnız meme ucunu değil etrafındaki kahverengi alanı da kavramalıdır. Doğumdan sonra memeler dolu olmasa da hemen emzirmeye başlamak süt yapımının uyarılması ve devamı için çok önemlidir. İlk aylarda gece emzirme süt yapımını artırır. Yorgunluk ve uykusuzluk süt yapımını olumsuz etkileyen faktörlerden biridir. Bu nedenle annenin yardıma ve desteğe gereksinimi vardır. Bebeğin emzirilmesi: İlk haftalarda emzirme düzensizdir ve bebek her istediğinde emzirilmelidir. Her iki memeye eşit sürelerde tutturmak idealdir. Ancak bu her zaman gerçekleşmez. Bebek bir seferde tek memeyi emerse bir sonraki sefer diğer taraftan emzirmek gerekir. Emzirme sonunda gazın çıkartılması kolik ağrılarını azaltır. Ortalama emzirme süresi 15 - 20 dakika, ortalama emzirme aralığı 2-3 saattir. Genellikle dördüncü haftadan sonra bebekler 3 saat ara ile emerler. Gece uyuma süreleri 4-5 saate çıkabilir. Uyuyorsa, emzirmek için uyandırılmamalıdır. Emzirilen bebeğe su vermek gerekmez.

20.08.2023
Sağlıklı Çocuk Takibi

Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nde özetle aşağıdaki hizmetler verilmektedir: 1- Sağlıklı Çocuk Takibi; Doğumun ardından ilk 1. ve 2. haftada, sonrasındaki 0-6. ay arası ayda bir, 6-12. ay arası 2 ayda bir, 1-2 yaş arası 3 ayda bir, 2 yaşından sonrada 6 ayda bir yapılan sağlam çocuk muayenelerinde, çocuğun büyümesi ( boy, kilo baş çevresi ), gelişmesi ve fiziksel muayenesi değerlendirilir. Bu takipler sayesinde bebeğinizin aşıları Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü önerileri doğrultusunda yapılır ve koruyucu hekim danışmanlığı verilir. Aynı zamanda bebeklerinizin fiziksel sosyal ve psikolojik gelişimleri izlenir. 2- Aşılar; Kliniğimizde hem aile sağlığı merkezlerinde yapılan hem de yapılmayan tüm çocukluk aşıları uygulanmaktadır. Buna rutin yıllık grip aşısı, meningokok aşısı, HPV( rahim ağzı kanser aşısı), ve diğer tüm çocukluk çağı aşıları da dahildir. 3- Check up muayeneler; Anasınıfına başlamayla beraber yıllık check up muayene (4 yaşından itibaren) ve adolesan check up muayeneleri (10-16 yaş) hizmetleri verilmektedir.

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Prof. Dr. Nermin Tansuğ

Gebze Ataşehir

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Doç. Dr. Neşe Karaaslan Bıyıklı

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Doç. Dr. Sebahat Yılmaz Ağladıoğlu

Gebze Ataşehir

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Ayşe Sokullu

Gebze Ataşehir

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Ebru Gözer

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Fatma Ela Tahmaz Gündoğdu

Ataşehir

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Güner Esra Kutlu

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. İsmail Akkar

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Mehmet Kılıç

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Namık Kemal Akpınar

Ataşehir

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Sevim Gülbaş

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Prof. Dr. Nermin Tansuğ

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Doç. Dr. Neşe Karaaslan Bıyıklı

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Doç. Dr. Sebahat Yılmaz Ağladıoğlu

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Ayşe Sokullu

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Ebru Gözer

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Fatma Ela Tahmaz Gündoğdu

Ataşehir

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Güner Esra Kutlu

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. İsmail Akkar

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Mehmet Kılıç

Gebze

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Namık Kemal Akpınar

Ataşehir

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Sevim Gülbaş

Bölüm Yazıları

Tüm yazılar
Çocuklarda kansızlık ve tedavisi

Çocuklarda kansızlık ve tedavisi

COVID-19 Geçiren Çocuklarda MIS-C Hastalığına Dikkat!

COVID-19 Geçiren Çocuklarda MIS-C Hastalığına Dikkat!

Döküntülü hastalıklar

Döküntülü hastalıklar

Çocukların zeka gelişimini destekleyen 10 öneri!

Çocukların zeka gelişimini destekleyen 10 öneri!

Çocuğum Hangi Sporu Yapmalı?

Çocuğum Hangi Sporu Yapmalı?

Çocuklarda her enfeksiyon rahatsızlığında antibiyotik kullanılmamalı

Çocuklarda her enfeksiyon rahatsızlığında antibiyotik kullanılmamalı

Çocukların konuşma becerisi nasıl geliştirilir?

Çocukların konuşma becerisi nasıl geliştirilir?

Yüksek ateş nasıl düşürülür?

Yüksek ateş nasıl düşürülür?

Prematüre bebeklerde solunum güçlüğü

Prematüre bebeklerde solunum güçlüğü

Bebeklerde reflü belirtilerini azaltmanın yolları

Bebeklerde reflü belirtilerini azaltmanın yolları

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri ne zaman başlar

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri ne zaman başlar

Bebek üşümesine karşı önlemler

Bebek üşümesine karşı önlemler

10 soruda çocuklarda COVID-19

10 soruda çocuklarda COVID-19

0-3 yaş çocuklarda sağlıklı bir uyku düzeni için 11 öneri

0-3 yaş çocuklarda sağlıklı bir uyku düzeni için 11 öneri

Daha fazla göster
1.09.2023

Çocuklarda Kusma ve İshal Neden Önemlidir?

Video Thumbnail
1.09.2023

Çocuklarda Kusma ve İshal Neden Önemlidir?

Video Thumbnail
1.09.2023

Bulaşıcı Çocuk Hastalıklarını Belirtileri Nelerdir, Bu Hastalıklardan Nasıl Korunulur?

Video Thumbnail
1.09.2023

Bebeklerde Ateşi Düşürme Yolları Nelerdir?

Video Thumbnail
1.09.2023

Beta Bakterisi Nedir? Beta Bakterisi Belirtileri Nelerdir?

Video Thumbnail
1.09.2023

Çocuklarda İshal Olması Durumunda Neler Yapılmalıdır?

Video Thumbnail
1.09.2023

Su Çiçeği Hastalığı Belirtileri, Tanısı ve Tedavisi Nedir?

Video Thumbnail
1.09.2023

Bulaşıcı Çocuk Hastalıkları Nasıl Yayılır?

Video Thumbnail
1.09.2023

Bebek ve Çocuklarda Ateş Çıkmalarında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Video Thumbnail
31.08.2023

Çocuklarda Farenjit Nasıl Tedavi Edilir?

Video Thumbnail
31.08.2023

Meningokok Aşısı Neden ve Ne Zaman Uygulanır?

Video Thumbnail
31.08.2023

Bebeklerde İlk Başlanacak Ek Gıdalar Neler Olmalı?

Video Thumbnail
31.08.2023

Bebeklerde Güvenli Uyku İçin Neler Yapılmalıdır?

Video Thumbnail
31.08.2023

Anne Sütü Neden Faydalı?

Video Thumbnail
31.08.2023

Çocuklarda Kış Hastalıkları - Canlı Yayın

Hızlı Erişim Formları

Sizi Dinliyoruz
Sizi Dinliyoruz

Hizmet kalitemizi daha da yükseltmek için görüşlerinize, önerilerinize kulak veriyoruz.

Formu doldur
Evde Bakım ve Sağlık Formu
Evde Bakım ve Sağlık Formu

İhtiyaç duyduğunuz sağlık hizmeti evinize geliyor. Evde sağlık hizmeti için formu doldurabilirsiniz.

Formu doldur
Tıbbi İkinci Görüş Formu
Tıbbi İkinci Görüş Formu

Tetkiklerinizin sonuçları, hastalığınızın teşhisi ve size sunduğumuz tedavi seçenekleri gibi konularda ikinci bir doktor görüşü için formu doldurabilirsiniz.

Formu doldur
Fiyat Talep Formu
Fiyat Talep Formu

Özel tedavi ve hizmetler için fiyat talep edebilirsiniz.

Formu doldur