Cerrahi Onkoloji

Cerrahi Onkoloji

Anadolu Sağlık Merkezi Cerrahi Onkoloji Bölümü’nde; kanser cerrahisi alanında radikal ameliyatlar ve kanser tedavisinde önemli yer teşkil eden minimal invaziv cerrahi işlemlerle hizmet veriliyor. Kanserin cerrahi yoldan tedavi edilmesinde de pek çok branşın iş birliği içerisinde olduğu multidisipliner bir tedavi yaklaşımı benimseniyor. Bu doğrultuda kanser tanısı alan her hastanın değerlendirildiği Tümör Kurulları’nda hastalara en uygun tedavi planı, pek çok branşın ortak değerlendirmesiyle belirleniyor. 

Anadolu Sağlık Merkezi bünyesinde aşağıdaki kanserlerin tedavisinde cerrahi yaklaşımlardan yararlanılabilir: 
Genel Cerrahi Bölümü’nde; tiroit bezi hastalıkları (guatr, hipertiroidi), meme kanseri ve memenin iyi huylu hastalıkları, yemek borusu kanseri ve iyi huylu hastalıkları, mide kanseri, kolon - rektum tümörleri, anorektal tümörler, karaciğerin iyi ve kötü huylu tümörleri, kistleri, safra kesesi ve yolları tümörleri, pankreas kist ve tümörleri, akut ve kronik pankreatitlerin cerrahisi gerçekleştiriliyor. 

Göğüs Cerrahisi Bölümü’nde akciğer

Göğüs Cerrahisi Bölümü’nde; yenidoğandan erişkine, göğüs ve akciğer hastalıklarının cerrahi tedavileri gerçekleştiriliyor. Özellikle göğüs kafesinin doğumsal deformiteleri, edinsel tümörleri, ana hava yollarının özellikle darlık ve tümörleri de göğüs cerrahisinin ilgi alanında.

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü bünyesinde ortopedik kanserlerle ilgilenen “Ortopedik Onkoloji Bölümü’nde; tüm kemik, kas ve yumuşak dokular başta olmak üzere ekstremitelerin her türlü tümörlerinin tıbbi ve cerrahi tedavisi yapılıyor. 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü bünyesinde kadın kanserleriyle ilgilenen “Jinekolojik Onkoloji Ünitesi”nde; rahim ağzı kanserleri, yumurtalık kanserleri, vulva-vajen kanserleri ile trofoblastik tümörlerin tedavisine yönelik olarak laparoskopik işlemler gerçekleştiriliyor. 

Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Bölümü bünyesinde; tiroit dışı baş-boyun bölgesi iyi ve kötü huylu tümörlerinin cerrahi yoldan tedavisi yapılıyor. 

Beyin ve Sinir Cerrahisi Onkolojisi (nöroşirürjik onkoloji) Bölümü bünyesinde; beyin ve omurilik tümörleri ile beyin sapı tümörlerinin cerrahi yoldan tedavisi gerçekleştiriliyor. 

Üroonkoloji Merkezi’nde ürolojik kanserlerin tedavisi gerçekleştiriliyor. Ürolojik kanser hastalıklarının tedavisinde de multidisipliner yaklaşım önem taşıyor. Böbrek ve testis kanserinin yanı sıra diğer üroonkoloji ameliyatları bu konuda deneyimli bir uzman ekip tarafından gerçekleştiriliyor. 

Deri kanserleri arasında yer alan melanomun cerrahi yoldan tedavisi de Anadolu Sağlık Merkezi’nde başarıyla uygulanıyor. 

İlgi Alanları

Yemek Borusu (Özofagus) Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Yemek borusu kanseri, kişilerin beslenme sırasında aldıkları yiyecekleri boğazdan mideye taşıyan, uzun, kaslı tüp olan yemek borusunda görülen bir rahatsızlıktır. Genellikle kanser yayılıncaya kadar belirgin semptomlar görülmez ve kişiler rahatsızlığı fark etmez. En yaygın türleri skuamöz hücreli karsinom ve adenokarsinomdur. Skuamöz hücreli karsinom, özofagusun üst kısmında gelişirken, adenokarsinom genellikle alt kısımda oluşur. Belirtiler arasında yutma güçlüğü, ağrı, kilo kaybı, hazımsızlık ve özofagus tıkanıklığı yer alabilir. Risk faktörleri arasında kronik reflü hastalığı, obezite ve beslenme alışkanlıkları bulunmaktadır. Erken teşhis ile uzman doktorlar tarafından, ameliyat ve diğer tedavilerle başarılı bir şekilde müdahale edilebilir.

Gebze

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Prof. Dr. Bülent Evren Erkul

Gebze

Ortopedi ve Travmatoloji

Doç. Dr. İbrahim Akmaz

Gebze

Ortopedi ve Travmatoloji

Op. Dr. Mehmet Taner Özdemir

Gebze

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Prof. Dr. Bülent Evren Erkul

Gebze

Ortopedi ve Travmatoloji

Doç. Dr. İbrahim Akmaz

Gebze

Ortopedi ve Travmatoloji

Op. Dr. Mehmet Taner Özdemir

Hızlı Erişim Formları

Sizi Dinliyoruz
Sizi Dinliyoruz

Hizmet kalitemizi daha da yükseltmek için görüşlerinize, önerilerinize kulak veriyoruz.

Formu doldur
Evde Bakım ve Sağlık Formu
Evde Bakım ve Sağlık Formu

İhtiyaç duyduğunuz sağlık hizmeti evinize geliyor. Evde sağlık hizmeti için formu doldurabilirsiniz.

Formu doldur
Tıbbi İkinci Görüş Formu
Tıbbi İkinci Görüş Formu

Tetkiklerinizin sonuçları, hastalığınızın teşhisi ve size sunduğumuz tedavi seçenekleri gibi konularda ikinci bir doktor görüşü için formu doldurabilirsiniz.

Formu doldur
Fiyat Talep Formu
Fiyat Talep Formu

Özel tedavi ve hizmetler için fiyat talep edebilirsiniz.

Formu doldur