Hemen Arayın

Anadolu Sağlık Merkezi’nde hastalarımız güvende!

okuyabilirsiniz.

Anadolu Sağlık Merkezi’nde hastalarımız güvende!

Yeni Normal


1.    Hastane girişinde ateş ölçümü 
Hastanemize giriş yapan hasta, hasta yakını ve personel başta olmak üzere herkesin ateşi ölçülüyor. Ateş hem hemşirelerimiz hem de hastanenin ana girişinde bulunan ve birçok kişinin ateşini aynı anda ölçebilen termal kamera ile ölçülüyor, yüksek vücut ısısı olan bir kişi tespit edildiğinde ise operatör uyarılıyor. Covid-19 belirtisi olan hastalar ayrı bir bölüme alınarak, diğer hastaların olmadığı izole bir bölümde pandemi ekibi tarafından değerlendiriliyor.

 

2.    Maske ve koruyucu ekipmanlar kullanılıyor
Maske kullanımı, Covid-19 enfeksiyonunun yayılmasını önlemede büyük rol oynuyor. Hastanemize giriş yapan herkese maske veriliyor ve hastane içinde maskesiz dolaşılmasına izin verilmiyor. Ayrıca sağlık personelimizin ihtiyacı olan tüm koruyucu ekipmanların da kullanılması sağlanıyor. 

 

3.    Temizlik ve hijyen kurallarına uyuluyor
Hastanemizde, ulusal ve uluslararası otoritelerin şart koştuğu tüm standartlara ve hijyen kurallarına uyuluyor. Ofisler, hasta odaları, ameliyathane ve tıbbi müdahale odaları, tuvaletler, hastane koridorları, yemekhane, bekleme alanları başta olmak üzere hastanenin her yeri belli aralıklarla düzenli olarak temizlenip dezenfekte edilerek her türlü virüs ve bakteriden arındırılıyor. Özellikle muayene odaları ve ameliyathaneler her hastadan sonra temizlenip dezenfekte ediliyor. Ayrıca ortak kullanıma açık olan kapı kolları, asansörler ve düğmeleri de sık sık temizlenip dezenfekte ediliyor. Sağlık ekibi ise sık sık elini yıkıyor ve hastanemizin pek çok yerinde ziyaretçilerimizin de kullanımı için hazırda bulunan dezenfektanlarla ellerini dezenfekte ediyorlar. 

 

4.    Sosyal mesafeye önem veriliyor
Hastalarımızı, hasta yakınlarını ve sağlık çalışanlarını enfeksiyondan korumak için hastanemizdeki bekleme alanları, asansörler, yemekhane, bankolar sosyal mesafeye uyulacak şekilde yeniden düzenlendi. Hasta güvenliği açısından yatan hastalara ziyaret yasağı getirildi ve sadece tek bir refakatçinin eşlik etmesine izin verildi.  
 

 

 

 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.