Hemen Arayın

Anadolu Sağlık Merkezi’nde hastalarımız güvende!

okuyabilirsiniz.

Hastalarımızın, hasta yakınlarının ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için COVID-19’a karşı ulusal ve uluslararası standartlarda tüm önlemleri alıyoruz.

Randevusu olan hastalarımıza tarafımızca Randevu Belgesi e-posta yoluyla gönderilecektir. Kontrol noktalarından bu belge ile geçilmesi gerekmektedir.

Anadolu Sağlık Merkezi’nde hastalarımız güvende!

1.    Hastane içerisinde maske kullanımı zorunlu
Maske kullanımı, COVID-19 enfeksiyonunun yayılmasını önlemede büyük rol oynuyor. Hastanemize giriş yapan herkese maske veriliyor ve hastane içinde maskesiz dolaşılmasına izin verilmiyor. Ayrıca sağlık personelimizin ihtiyacı olan tüm koruyucu ekipmanların da kullanılması sağlanıyor. 

2. Sosyal mesafeye önem veriliyor
Hastalarımızı, hasta yakınlarını ve sağlık çalışanlarını enfeksiyondan korumak için hastanemizdeki bekleme alanları, asansörler, yemekhane, bankolar sosyal mesafeye uyulacak şekilde yeniden düzenlendi. Hasta güvenliği açısından yatan hastalara ziyaret yasağı getirildi ve sadece tek bir refakatçinin eşlik etmesine izin verildi.
•    Bekleme odalarında 1 buçuk metre aralıklarla oturma düzeni oluşturuldu.
•    Hasta bankoları seperatörle ayrıldı ve önünde aralıklı bekleme düzeni sağlandı.
•    Yemekhane ve kafedeki oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına göre organize edildi.
•    Asansör kapasitesi sosyal mesafe kuralına göre belirlendi.

3. Refakatçi sınırlaması getirildi
Poliklinik muayenelerinde hastaların yanında yalnızca bir refakatçi kabul edilebiliyor. Yatan hastalar için de aynı şekilde sadece bir refakatçiye izin veriliyor ve ziyaretçi kabul edilmiyor.

4. COVID-19 örnekleri hastane dışındaki özel çadır ve tır dorsesinde alınıyor
COVID-19 örneklerinin alınması ve şüpheli hastaların değerlendirilmesi Acil Servis dış alanında yer alan kabinlerde, tır dorsesinde ve çadır alanında yönetiliyor.

5. Hava temizlenerek hastane içerisine veriliyor
Hijyenik tip klima ile dışarıdan alınan hava temizleniyor ve hastane içerisine yüzde 100 taze hava veriliyor.

6. Bulaş nedeniyle sigara içilmesi yasaklandı
Hastane bahçesi ve ortak alanlarda bulaş riski nedeniyle sigara içilmesine izin verilmiyor.

7. Dezenfektanlar erişilir alanlarda bulunduruluyor
Hastanemizin tüm alanlarında el dezenfeksiyonunun sağlanması için dezenfektanlar kolay erişilir şekilde bulunduruluyor.

8. Temizlik ve hijyen kurallarına uyuluyor
Sıklığını artırdığımız temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerimizi Bilim Kurulu’nun rehberi doğrultusunda yapıyoruz.
Hastanemizde, ulusal ve uluslararası otoritelerin şart koştuğu tüm standartlara ve hijyen kurallarına uyuluyor. Ofisler, hasta odaları, ameliyathane ve tıbbi müdahale odaları, tuvaletler, hastane koridorları, yemekhane, bekleme alanları başta olmak üzere hastanenin her yeri belli aralıklarla düzenli olarak temizlenip dezenfekte edilerek her türlü virüs ve bakteriden arındırılıyor. Özellikle muayene odaları ve ameliyathaneler her hastadan sonra temizlenip dezenfekte ediliyor. Ayrıca ortak kullanıma açık olan kapı kolları, asansörler ve düğmeleri de sık sık temizlenip dezenfekte ediliyor. Sağlık ekibi ise sık sık elini yıkıyor ve hastanemizin pek çok yerinde ziyaretçilerimizin de kullanımı için hazırda bulunan dezenfektanlarla ellerini dezenfekte ediyorlar. 


 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.