Hemen Arayın

Anadolu Sağlık Merkezi’nden huzurevi sakinlerine sigarayı bırakma semineri

okuyabilirsiniz.

Sosyal sorumluluk çalışmalarıyla insanların hayatına değer katmayı amaçlayan Anadolu Sağlık Merkezi, Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde Kocaeli Huzurevi sakinlerini ağırladı. Seminere katılan 17 kişinin muayeneleri ve nefes testleri de yapıldı.

Anadolu Sağlık Merkezi’nde kurduğu Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörlüğü ile 2010 yılından bu yana Kocaeli ve çevresinde İhtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatan Anadolu Vakfı, son olarak 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde Kocaeli Huzurevi sakinlerini ağırladı. STK’lar, valilik ve belediyeler gibi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak çevre illerde planlı sağlık çalışmaları gerçekleştiren Anadolu Sağlık Merkezi Sosyal Sorumluluk Direktörlüğü’nün öncülüğünde, Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve Kocaeli Huzurevi işbirliğinde gerçekleştirilen sigarayı bırakma seminerine, Kocaeli Huzurevi’nden sigara kullanan 17 kişi katıldı.

Katılımcılara nefes testi yapıldı


Anadolu Sağlık Merkezi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Kemal Tahaoğlu, yaptığı sunumun ardından katılımcıları muayene etti. Toplantıda daha sonra nefes testleri de yapılan katılımcılara sigaranın zararları anlatıldı. Bu çalışmalar sayesinde yardıma muhtaç kişilere ulaşmada önemli bir ivme kazandıklarını belirten Anadolu Vakfı Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Necmettin Özçelik, tedavilerini üstlendikleri kişilerin sağlıklarına kavuşmalarının kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu vurgulayarak, “Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesi ile Kocaeli Huzurevi sakinlerini hastanemizde gerçekleştirdiğimiz sigara bırakma seminerine davet ettik. 17 huzurevi sakininin katılım gösterdiği toplantı sonrasında muayene ve nefes testi işlemlerini gerçekleştirdik. Toplantımızın verimli sonuçlar doğuracağına ve katılımcıların daha sağlıklı bir yaşam için sigarayı bırakacağına inanıyoruz” dedi.

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.