Hemen Arayın

Klinik basamaklandırma ile hemşireler kariyer basamaklarını çıkıyor!

okuyabilirsiniz.

Anadolu Sağlık Merkezi tarafından Türkiye’de ilk defa uygulanan “Klinik Basamaklandırma” çalışması, hemşirelerin kariyer hedefine ulaşmasını sağlıyor. 

Klinik basamaklandırma ile hemşireler kariyer basamaklarını çıkıyor!
Anadolu Sağlık Merkezi, hasta odaklı bakım anlayışına katkı sağlayacak ve hizmet kalitesini ileriye taşıyacak “Klinik Basamaklandırma” uygulamasıyla Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor. Anadolu Sağlık Merkezi Hasta Bakım ve Hemşirelik Hizmetleri Direktörü Elif Akbal, “Türkiye’de ilk defa uygulanan Klinik Basamaklandırma çalışması ile hemşirelerimizin kariyer hedefine ulaşmasını sağlıyoruz” diyor. Klinik Basamaklandırma’nın hemşireleri yukarıya taşıyacak bir sistem olduğunu vurgulayan Akbal, bu sistemin hemşirelere hem mesleki hem de kişisel birçok gelişim sağladığının altını çiziyor.
 

Gelişim süreci seviyelerle belirleniyor
 

Klinik Basamaklandırma kapsamında hemşirelerin Seviye 1, Seviye 2 ve Seviye 3 olarak değerlendirildiğini söyleyen Akbal, “Temel hemşirelik becerilerine sahipve tek başına hastasına bakabilen hemşireler Seviye 1 olarak nitelendiriliyor. Seviye 2 ve Seviye 3’e atanmaları içinse belirli şartlar gerekiyor ve kurul olarak gelişim süreci için değerlendirmeler yapıyoruz. Seviye belirleme sürecini çok dikkatli yönetmeye özen gösteriyoruz. Ödüller ve atama törenlerinin motivasyon artırıcı olması da çok büyük önem taşıyor. Atama töreninde hemşirelerin seviyelerini belirten bir sertifika veriyoruz ve bir yıl sonra tekrar değerlendirme yapıyoruz. Her sene tekrar değerlendirilerek seviyelerin belirlenmesi ise gelişim sürecini canlı tutarak hemşirelerimizin motivasyonunun artmasına yardımcı oluyor” diyor.
 
Türkiye’de ilk defa Anadolu Sağlık Merkezi tarafından başlatılan Klinik Basamaklandırma sisteminin hemşirelerin kariyerine değer katmak için hayata geçirildiğini söyleyen Akbal, her sene yeniden atama yapılmasının da hemşirelerin başarılarının sürekli olmasını sağladığına dikkat çekiyor.
 
 
 
 
 
 
 
Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.