Anadolu Sağlık Merkezi’nde hastalarımız güvende!

Hastalarımızın, hasta yakınlarının ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için COVID-19’a karşı ulusal ve uluslararası standartlarda tüm önlemleri alıyoruz.

1.    Hastane içerisinde maske kullanımı zorunlu
Maske kullanımı, COVID-19 enfeksiyonunun yayılmasını önlemede büyük rol oynuyor. Hastanemize giriş yapan herkese maske veriliyor ve hastane içinde maskesiz dolaşılmasına izin verilmiyor. Ayrıca sağlık personelimizin ihtiyacı olan tüm koruyucu ekipmanların da kullanılması sağlanıyor.

2. Refakatçi sınırlaması getirildi
Poliklinik muayenelerinde hastaların yanında yalnızca bir refakatçi kabul edilebiliyor. Yatan hastalar için de aynı şekilde sadece bir refakatçiye izin veriliyor ancak hastalarımız artık ziyaretçi kabul edebiliyor.

3. COVID-19 örnekleri hastane dışındaki özel kabinde alınıyor
COVID-19 örneklerinin alınması ve şüpheli hastaların değerlendirilmesi Acil Servis dış alanında yer alan kabinlerde yönetiliyor.

4. Hava temizlenerek hastane içerisine veriliyor
Hijyenik tip klima ile dışarıdan alınan hava temizleniyor ve hastane içerisine yüzde 100 taze hava veriliyor.

5. Bulaş nedeniyle sigara içilmesi yasaklandı
Hastane bahçesi ve ortak alanlarda bulaş riski nedeniyle sigara içilmesine izin verilmiyor.

6. Dezenfektanlar erişilir alanlarda bulunduruluyor
Hastanemizin tüm alanlarında el dezenfeksiyonunun sağlanması için dezenfektanlar kolay erişilir şekilde bulunduruluyor.

7. Temizlik ve hijyen kurallarına uyuluyor

Sıklığını artırdığımız temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerimizi Bilim Kurulu’nun rehberi doğrultusunda yapıyoruz.Hastanemizde, ulusal ve uluslararası otoritelerin şart koştuğu tüm standartlara ve hijyen kurallarına uyuluyor. Ofisler, hasta odaları, ameliyathane ve tıbbi müdahale odaları, tuvaletler, hastane koridorları, yemekhane, bekleme alanları başta olmak üzere hastanenin her yeri belli aralıklarla düzenli olarak temizlenip dezenfekte edilerek her türlü virüs ve bakteriden arındırılıyor. Özellikle muayene odaları ve ameliyathaneler her hastadan sonra temizlenip dezenfekte ediliyor. Ayrıca ortak kullanıma açık olan kapı kolları, asansörler ve düğmeleri de sık sık temizlenip dezenfekte ediliyor. Sağlık ekibi ise sık sık elini yıkıyor ve hastanemizin pek çok yerinde ziyaretçilerimizin de kullanımı için hazırda bulunan dezenfektanlarla ellerini dezenfekte ediyorlar.