Anadolu Sağlık Merkezi’nden huzurevi sakinlerine sigarayı bırakma semineri

Sosyal sorumluluk çalışmalarıyla insanların hayatına değer katmayı amaçlayan Anadolu Sağlık Merkezi, Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde Kocaeli Huzurevi sakinlerini ağırladı. Seminere katılan 17 kişinin muayeneleri ve nefes testleri de yapıldı.

Anadolu Sağlık Merkezi’nde kurduğu Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörlüğü ile 2010 yılından bu yana Kocaeli ve çevresinde İhtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatan Anadolu Vakfı, son olarak 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde Kocaeli Huzurevi sakinlerini ağırladı. STK’lar, valilik ve belediyeler gibi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak çevre illerde planlı sağlık çalışmaları gerçekleştiren Anadolu Sağlık Merkezi Sosyal Sorumluluk Direktörlüğü’nün öncülüğünde, Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve Kocaeli Huzurevi işbirliğinde gerçekleştirilen sigarayı bırakma seminerine, Kocaeli Huzurevi’nden sigara kullanan 17 kişi katıldı.
 

Katılımcılara nefes testi yapıldI

Anadolu Sağlık Merkezi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Kemal Tahaoğlu, yaptığı sunumun ardından katılımcıları muayene etti. Toplantıda daha sonra nefes testleri de yapılan katılımcılara sigaranın zararları anlatıldı. Bu çalışmalar sayesinde yardıma muhtaç kişilere ulaşmada önemli bir ivme kazandıklarını belirten Anadolu Vakfı Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Necmettin Özçelik, tedavilerini üstlendikleri kişilerin sağlıklarına kavuşmalarının kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu vurgulayarak, “Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesi ile Kocaeli Huzurevi sakinlerini hastanemizde gerçekleştirdiğimiz sigara bırakma seminerine davet ettik. 17 huzurevi sakininin katılım gösterdiği toplantı sonrasında muayene ve nefes testi işlemlerini gerçekleştirdik. Toplantımızın verimli sonuçlar doğuracağına ve katılımcıların daha sağlıklı bir yaşam için sigarayı bırakacağına inanıyoruz” dedi.