Johns Hopkins Medicine’den Anadolu Sağlık Merkezi’ne tam not!

Her yıl ABD’de Johns Hopkins Medicine ile afiliye olan hastanelerin bir araya geldiği “Partner’s Forum” adlı toplantı gerçekleştiriliyor. 25 Ekim 2016’da Baltimore’daki Johns Hopkins Üniversitesi Hastanesi’nde düzenlenen toplantıya dünyanın her yerinden JHM ile işbirliği içerisinde olan 18 hastane katıldı. Johns Hopkins’in düzenlediği bu toplantıda her kurum yaptığı önemli çalışmaları sunmak için başvuruda bulundu.

Anadolu Sağlık Merkezi  olarak biz de Klinik Kalite ve Hasta Güvenliği’nden Sorumlu Tıbbi Direktör Yardımcısı Dr. Hişam Alahdab liderliğinde yürütülen “Güvenli cerrahi sürecine uyumu artırma projesi” çalışmamızla ilgili sunum yapmak için başvurduk, kabul edildi. Ardından kabul edilen sunumlar arasından sözlü sunum yapılması için de seçildik.

 Çalışmamızın büyük ilgi gördüğünü söyleyen Dr. Hişam Alahdab “Hem ‘Hasta Güvenliği’ kategorisinde yapılan çalışmalarda ve sunumlarda ödül aldık hem de kategoriden bağımsız olarak yapılan bütün çalışmalar arasında ‘güvenli cerrahi sürecine uyumu artırma projesi’ çalışmamızla birincilik ödülü aldık. Yani yapılan bütün çalışmalar arasında çalışmamızla Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci olduk. Johns Hopkins Medicine tarafından bu ödüle layık görülmüş olmak bizim için çok önemli. Biz kurum olarak Klinik Kalite ve Hasta Güvenliği’ne büyük önem veriyoruz. Bunu da her fırsatta vurguluyoruz. Klinik kalitemizi ve hasta güvenliğini artırmak için de ayrıca bilimsel ve akademik çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların etkinliğini sahada görüyoruz, aynı zamanda da bu deneyimlerimizi ulusal ve uluslararası  platformlarda da paylaşıp takdir görüyor olmamız son derece sevindirici. Artık Anadolu Sağlık Merkezi Johns Hopkins camiası içerisinde, özellikle de bu başarılı çalışmalarıyla biliniyor, tanınıyor ve ilgi odağı oluyor, dünya çapında da sık sık adımız telaffuz edilmiş oluyor. Bu bizim açımızdan çok değerli” dedi. 

Şüphesiz ki bu bir takım çalışmasıdır ve çalışmada emeği geçen Klinik Kalite ve Hasta Güvenliği ekibi ile birlikte Cerrahi, Anestezi, Ameliyathane ve Stratejik Planlama ve Performans Geliştirme ekibini de kutlarız.