Randevu almak artık daha da kolay!
incele
X
Meme Sağlığı MerkeziMeme Sağlığı MerkeziDetaylı İncele

İnsan Odaklı Bakım Anlayışımız

Hastalarımızın mutluluğu ve güvenliği bizim için önemlidir. Anadolu Sağlık Merkezi olarak önceliğimiz; hastalarımızın tanı ve tedavi süreçlerini en huzurlu ve rahat şekilde geçirmelerini sağlamaktır. Bu anlamda hastanemizin güvenlik biriminden, yönetim kadrosuna kadar gerekli olan tüm hizmet politikamızı hastalarımızla kurduğumuz duygusal bağ üzerine oluşturuyoruz.

anadolu-saglik-merkezi-hasta-odakli-bakim-basarisini-tescilledi

Türkiye’de ilk kez hastanemizde kurulan İnsan Odaklı Bakım Müdürlüğü ile hasta memnuniyetine odaklanan ve hastayı tamamen tüm hizmet süreçlerinin merkezine koyan bir anlayışla sağlık hizmeti vermekteyiz. İnsan odaklı bakım anlayışı ile amacımız; hastalarımızın ve yakınlarının ortak beklentilerini öğrenmek ve hastanemizde buna uygun düzenlemeler yaparak beklentilerini karşılamaktır. Bu doğrultuda, tüm sağlık personelimiz ile "insan odaklı" hizmet anlayışımızla ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız.

3 Özelliğiyle İnsan Odaklı Bakım

  • Gönüllü hastalarımızdan oluşan “Hasta Komitesi” ile, ihtiyaçlarınızı sizin bakış açınızdan görmeye çalışıyoruz.
  • Tedavinizin her aşamasında hekim, vaka hemşiresi, diyetisyen ve gerekiyorsa psikologlarımızla yanınızdayız.
  • Hastanemize ziyaretlerinizden önce ihtiyaçlarınızı bize bildirmeniz yeterli. Alışık olduğunuz ortama göre sistemimizi düzenliyoruz.

Yoga Uygulamaları

Hastalarımızın mutluluğu ve güvenliği bizim için önemlidir. Anadolu Sağlık Merkezi olarak önceliğimiz; hastalarımızın tanı ve tedavi süreçlerini en huzurlu ve rahat şekilde geçirmelerini sağlamaktır. Bu anlamda hastanemizin güvenlik biriminden, yönetim kadrosuna kadar gerekli olan tüm hizmet politikamızı hastalarımızla kurduğumuz duygusal bağ üzerine oluşturuyoruz.

Yoga uygulamaları: Fiziksel Egzersizler (Asana), Nefes Çalışmaları (Pranayama) ve Meditasyon çalışmalarını içerir. Yoga egzersizleri binlerce sene önce bulunan vücudun alabileceği en faydalı duruşlardır. Uygulama esnasında kişi vücudunu keşfederek limitleri doğrultusunda asanaları (duruşları) uygulamaktadır. Böylece beden canlanır, dengelenir ve direnç artar. Bu kapsamda Anadolu Sağlık Merkezi olarak hastalarımız, hasta yakınlarımız ve çalışanlarımıza özel farklı konseptler yarattık...

Yoga Uygulamaları

Hastalarımız İçin Nefes ve Meditasyon Çalışmaları: Nefes çalışmaları  (pranayama) nefes yolu ile yaşam gücünü yönetme çalışmasıdır. Yaşam kaynağımız olan nefesin yeteri kadar vücuda alınması sağlığı doğrudan etkilemektedir. Nefes çalışmaları sayesinde kişi doğru nefes alıp verme alışkanlığı kazanır ve böylece beden ve zihin sağlığı desteklenir.

Yatan hastalarımızla gerçekleştirdiğimiz bu seanslarda talep eden hastalarımızla birebir hasta odasında nefes terapisi ve meditasyon çalışmaları uygulamaktayız.

Hamile Yogası: Hamilelik süresince fiziksel ve ruhsal değişimler gerçekleşmektedir. Yoga ile anne adaylarımız oluşabilecek sırt ve bel ağrılarını önleyebilmekte ve nefes çalışmaları ile anne ve bebek için gerekli oksijen alımı sağlanmaktadır.

Yoga Uygulamaları

Çalışanlarımızla Yoga: Çalışanların sağlığını desteklemek amaçlı yapılan yoga çalışmaları ile kişi yoga egzersizleri yaparak bedenini güçlendirmektedir. Nefes çalışmaları ve meditasyon ile konsantrasyon kabiliyetini geliştirmektedir. Yoğun iş temposundan kaynaklanan yorgunluk ve stresten arınmaktadır.

Hasta ve Hasta Yakınlarımız için Yoga: Kurumumuzdan hizmet almış veya halen almakta olan hasta ve hasta yakınları ile yaptığımız yoga seanslarıdır.

Yoga Uygulamaları

Önemli Not: Hastalarımız için nefes ve meditasyon çalışmaları, ofis yogası ve hamile yogası ücretsiz hizmetlerimizdir. Randevu almanıza gerek yoktur. Hasta ve hasta yakınlarımız için yoga seansımız ise yatan hastalarımıza ücretsizdir.

Sohbet Terapisi

Eğitimci İrem Orhon ile Dönüştürücü Sohbet Terapisi

Anadolu Sağlık Merkezi’nde gerçekleşen grup sohbetlerinin ana amacı, benzer kaderleri paylaşan bireyleri bir araya getirerek, onları "zayıf" kılan konularda bilinçlendirip aydınlatarak hayata karşı güç kazanmalarını sağlamaktır.

İki haftada bir gerçekleştirdiğimiz 4 saatlik bu etkinliğimize tüm yatan hastalarımız ve yakınları, kurumumuzdan hizmet almış olan hasta ve hasta yakınları ile çalışanlarımız katılabilmektedir.

Müzikoterapi

Mehmet Refik Kaya ile Müzikoterapi

Dünyanın en doğusundan en batısına kadar eski çağlardan bu yana müziğin iyileştirici etkisi keşfedilmiş ve şifa maksadı ile kullanılmıştır. Hastanemizde uygulanan müzik terapisinin yöntemlerinden biri olan pasif terapi uygulamasında hematoloji, onkoloji ve kemoterapi gibi ünitelerde tedavi gören hastalarımıza dinleti yapıyoruz.

Yoga Uygulamaları

Türk Müziği sanatçısı Mehmet Refik Kaya tarafından ayda bir defa gerçekleştirilen bu dinletilerde keman, gitar, lavta, ud, kemençe, rebab, ney gibi enstrumanlar kullanılırken zaman zaman sözel müziği de arasına katıyoruz. Perküsyon aletlerini daha özenle ve dikkatle seçerek hastaların rahatsız olmaları değil, rahatlamalarına yönelik olanlarını seçiyoruz.

Yoga Uygulamaları

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play