Hemen Arayın

CyberKnife

 • Hassas Robotik Yapı

  Cyberknife M6 oldukça hassas robot teknolojisini kullanarak tümörleri tedavi eder. Robot üzerine yerleştirilen doğrusal hızlandırıcı ile tümörün şekline göre farklı alan boyutlarında radyasyon üretir. Robot 6 farklı eksende hareket etme özelliğine sahiptir. Bu nedenle özellikle kritik organlara yakınlığı olan tümörlerde robotik kol sayesinde birçok farklı noktadan ışın göndererek mükemmel doz dağılımları elde edilebilir.


  Cyberknife M6
 • Görüntü Güdümlü Tedavi

  Radyocerrahide tedavi öncesinde ve tedavi sırasında lezyonun kendisini ve yerini belirlemek çok önemlidir. Yerleşim yeri tam belirlenmeden yapılan raduyocerrahi uygulamaları çok tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Cyberknife M6 sisteminde bilgisayar asistanlığında görüntü takibi yapılarak hastanın istenilen bölgelerine yüksek hassasiyetle ışın gönderilir ve tedavi sırasında mevcut seansın hassasiyetini ve doğruluğunu azaltacak hasta bazlı en küçük hareketler dahi sistem tarafından dedekte edilerek düzeltmeleri yapılır. Bu nedenle özellikle kraniyal uygulamalarda rijit frame sistemlerine gerek olmayıp basit plastik maske düzenekleriyle hasta rahatlıkla tedavi edilebilmektedir.

  Cyberknife M6
 • Solunum Takibi

  Cyberknife M6 sisteminin en önemli özelliklerinden birisi solunumu takip edebilmesidir. Özellikle toraks ve abdominal yerleşimli tümörler (örnek: Akciğer, karaciğer, pankreas, böbrek üstü bezi, vs) solunuma bağlı hareket ederler. Hareket eden lezyonları ışınlamak oldukça zordur. Bu nedenle özellikle tedavi esnasında hareketin takibi için özel tekniklere ihtiyaç duyulmaktadır. Konvansiyonel cihazlar ile yapılan uygulamalarda rijit sabitleme araçları kullanılmakta ve harekete bağlı yer değiştirmeyi kapsayacak şekilde geniş marjinli tedavi alanları oluşturulmaktadır. Bazı uygulamalarda ise hastanın nefes tutması sağlanarak tümör hareketsiz hale getirilmeye çalışılmakta fakat bu durumda da hasta konforu bozulmaktadır.

  Cyberknife M6 tedavi cihazında bunların hiçbirine gerek yoktur. Hastanın göğüs bölgesine koyulan özel bir aparat ve infrared kamera yardımıyla hastanın dış göğüs hareketi monitörize edilebilmekte ve iç tümör hareketiyle korele edilebilmektedir. Böylece robot tedavi esnasında tümörü takip edebilmekte veya başka bir deyişle robot hastanın nefes alışını kopyalayarak hasta ile birlikte nefes alıp verebilmektedir.

  Cyberknife M6
Radyasyon Onkolojisi

Ekibimiz

Sağlık hizmeti, takım çalışması gerektiren bir alandır. Size en iyi sağlık hizmetini vermek için çalışan, deneyimli ekibimizle tanışın.

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.