Anadolu Vakfı

Anadolu Vakfı

Anadolu Vakfı

"Önce inanç ve azim... Sonra emek ve alın teri... Kazandığımız başarıyı Anadolu insanı ile paylaşmak gönül borcumuz." 1979 yılında bu anlayışla yola çıkan Anadolu Vakfı bugüne kadar hastaneler, sağlık ocakları, okullar, yurtlar, spor kompleksleri olmak üzere 40'ı aşkın eseri gerçekleştirip devletimize bağışlarken, maddi imkanı olmayan binlerce yetenekli öğrenciye de karşılıksız burs sağladı.

Kurulduğu ilk günden bu yana, Türk insanına çağdaş sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan Anadolu Vakfı, Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi projesi ile en büyük idealini gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor. Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi'nde elde edilen gelirin tamamı, projenin geliştirilmesinde, eğitim ve araştırma harcamalarının karşılanmasında kullanılıyor.

Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, ihtiyaç sahiplerine bedelsiz sağlık hizmeti veriyor, halkı bilinçlendirmek amacıyla, hasta eğitim programları, ilk yardım kursları ve koruyucu hekimlik ile ilgili seminer ve programlar düzenliyor. Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi'nden, Anadolu Vakfı aracılığıyla hizmet alanlar, sağlığına kavuşmuş olmanın mutluluğunu gönderdikleri teşekkürlerle dile getiriyor.