Hemen Arayın

Rayoloji Cihazları

Radyoloji Cihazları

Anadolu Sağlık Merkezi Radyoloji bölümümüzde yer alan görüntüleme cihazları

  • 3 Tesla MR 104x48" Total Image Matrix
  • 1.5 Tesla MR 76x32" Total Image Matrix
  • 2x128 sıralı Flash CT
  • 16 sıralı MD Bilgisayarlı Tomografi (Sensation Cardiac)
  • Biplan Dijital Anjiyografi (DSA)
  • Dijital Floroskopi
  • Dijital Röntgen
  • Mamografi-Meme Ultrasonografi
  • Ultrasonografi-Doppler Ultrasonografi
Radyoloji Cihazları

Manyetik Rezonans (MR)

Hastalıkların tanısında kullanılan yüksek çözünürlüklü Manyetik Rezonans (MR) görüntülemeyle; özellikle beyin ve kalp başta olmak üzere, tüm organlara yönelik anjiyografik, spektroskopik, fonksiyonel ve doku beslenmesi (perfüzyon-difüzyon) incelemeleri yapılabilmektedir. Özel sarmallar kullanılan TİM adı verilen yöntemle tüm vücut baştan ayağa kadar taranabilmektedir. TİM teknolojisi ile insan vücudunun bölünme olmadan tüm vücut görüntüsü (toplam 205 cm'ye kadar) izlenebilmektedir. Cihaz aynı zamanda, kapalı alan korkusu olan hastalara da kolaylık sağlayabilecek şekilde ayak tarafından incelemeye başlamaktadır.

Manyetik Rezonans

Bilgisayarlı Tomografi (BT)

Tüm organların yüksek tanısal özellikte taranmasını sağlamaktadır. Ayrıca, bu yöntem ile kalp ve koroner damarlar gibi hareketli yapılar klasik anjiyografi yapılmadan incelenebilmekte, koroner kalp hastalığı riski ve damar tıkanıklıkları saptanabilmektedir.

Bilgisayarlı Tomografi

Biplan (iki düzlemde) Dijital Anjiyografi

Beyin, karaciğer, böbrek, aort ve uzuvlara ait damarlar çok az X ışını ve ilaç (kontrast madde) verilerek değerlendirilebilmektedir. Sayısal çıkarım yapılarak arka plandaki kemik yapılar baskılanmakta ve en ince damarlara ait detaylar görünür hale gelmektedir. Rotasyonel anjiyografi ile üç boyutlu elde edilen görüntüler hastalıkların tanısında ve tedavinin planlanmasında cerraha ve girişimsel radyologa yol gösterici olmaktadır.

Mamografi-Meme Ultrasonografi (USG)

Meme hastalıklarının erken tanısı için yapılan görüntüleme yöntemlerinin yanı sıra, stereotaksik biyopsi ve meme işaretleme yöntemleriyle kitlenin tanısında daha kesin sonuçlar elde edilebilmektedir.

Doppler Ultrasonografi (USG)

Geniş band multifrekans prob teknolojisi ve harmonik doku görüntüleme ile tüm organlara yönelik yüksek çözünürlüklü incelemeler yapılabilmektedir.

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.