Tıbbi Bölümler Doktorlar Evde Bakım ve Sağlık
Hemen Arayın

Uzmanlık

 • Non-invazif Kardiyoloji
 • Kardiyak Görüntüleme
 • 2 ve 3-Boyutlu Ekokardiyografi
 • Kardiyovasküler Hastalıktan Korunma
 • Hipertansiyon ve Hiperlipidemi tanı- tedavisi

Yabancı Dil

 • İngilizce
  Almanca
  Boşnakça
  Sırpça
  Hırvatça

Biyografi

Dr. Nermina Alagiç, 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İnglizce Tıp Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite eğitimi esnasında sırasıyla Almanya’da Heidelberg Üniversitesi Josefskrankenhaus Hastanesi’nde, İngiltere’ de King’s College of London Üniversitesi King’s College Hastanesi’nde, Harvard Üniversitesi Brigham and Women’s Hastanesi ile Massachusetts General Hastanesi’nde stajını yaptı. Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı stajlar neticesinde yüksek onur öğrencisi seçildi ve üzerine Harvard Üniversitesi Massachusetts General Hastanesi’nde bir yıl (2011-2012) araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 2015 yılında A.B.D’de Alabama Birmingham Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde altı ay boyunca iki ve üç boyutlu transtorasik ve transözefageal ekokardiyografi eğitimi alarak çeşitli yayın ve projelerde görev aldı. Kardiyoloji uzmanlığını 2018 yılında İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs ve Kalp Damar Hastanesi’nde tamamladı. 2019 yılında ise Avustralya Sydney Üniversitesi Royal North Shore Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda non-invazif kardiyoloji ve kardiyak görüntüleme bölümlerinde bir ay süresince gözlemci uzman olarak bulundu. Dr. Alagiç, Şubat 2020 tarihinden bu yana Anadolu Sağlık Merkezi’nde kardiyoloji uzmanı olarak görevini sürdürüyor.

Eğitim

Üniversite
İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (İngilizce), İstanbul (2004-201)  

Uzmanlık eğitimi
İstanbul Mehmet Akif  Ersoy Göğüs ve  Kalp Damar Cerrahisi  Hastanesi -Sağlık Bilimleri Üniversitesi, (2014-2018)

Kurum Üyelikleri

Türk Tabipleri Birliği
Türk Kardiyoloji Derneği
Avrupa Kardiyoloji Derneği
Avrupa Kardiyovasküler Görüntüleme Birliği – EACVI Silver membership

Ödüller

American Society for Photobiology (ASP) Fredrick Urbach Mermorial Student Travel Award, Montreal/ Canada, 2013

Videolar

Yayınlar

1- Incremental value of live/real time three-dimensional transesophageal echocardiography in the assessment of ventricular septal rupture following acute myocardial infarction. Arisha MJ, Hsiung MC, Nanda NC, Serkan B, Ahmad A, Elkaryoni A, Elsayed M, Adana L, Turaga S, Guler E, Alagic N. Echocardiography 2017 Nov; 34(11): 1680-1686
2- Incremental value of live/real time three-dimensional transesophageal echocardiography over the two- dimensional technique in the assessment of aortic atherosclerotic thrombi and ulcers. Elsayed M, Bulur S, Kalla A, Ahmed MI, Hsiung MC, Uygur B, Alagic N, Sungur A, Singh S, Nanda NC. Echocardiography 2016 Aug; 33(8):1234-8
3- The relationship between culprit artery and the clinical outcomes in patients undergoing primary percutaneous coronary intervention for inferior wall ST segment elevation myocardial infarction. Ayhan E, Isik T, Ghannadian B, Akgül O, Alagic N. Minerva Cardioangiol. 2016 Aug; 64(4): 367-74.
4- Impact of treatment response metrics on photodynamic therapy planning and outcomes in a three- dimensional model of ovarian cancer. Anbil S, Rizvi I, Celli JP, Alagic N, Pogue BW, Hasan T.J Biomed Opt. 2013 Sep; 18(9):098004.
5- Flow induces epithelial-mesenchymal transition, cellular heterogeneity and biomarker modulation in 3D ovarian cancer nodules. Rizvi I, Gurkan UA, Tasoglu S, Alagic N, Celli JP, Mensah LB, Mai Z, Demirci U, Hasan T.  Proc Natl Acad Sci U S A. 2013 May 28; 110(22): E1974-83.
6- PDT dose parameters impact tumoricidal durability and cell death pathways in a 3D ovarian cancer model. Rizvi I, Anbil S, Alagic N, Celli J, Zheng LZ, Palanisami A, Glidden MD, Pogue BW, Hasan T. Photochem Photobiol. 2013 Jul-Aug; 89(4):942-52.

POSTERLER

1- Optical Methods for Tumor Treatment and Detection: Mechanisms and Techniques in Photodynamic Therapy XXI; SPIE-BIOS Photonics West, January 2012, San Francisco, California
2- Dose Construction Parameters for Photodynamic Targeting of Multifocal Nodules in a 3D Tumor Model; 37th Meeting of the American Society for Photobiology, June 2014, San Diego, California
3- Impact of Physical Forces on 3D Ovarian Cancer Biology: Targeting Epithelial-Mesenchymal Transition, Cellular Heterogeneity and Biomarker Modulation Induced by Flow; 37th Meeting of the American Society for Photobiology, June 2014, San Diego, California
 
KİTAPLAR

Kitap bölüm yazarlığı 

-  Interesting Cases in Echocardiography, The Health Sciences Yayınevi, NC.Navin Nanda , 2017 )

2 bölüm çevirisi

- Manual of Chronic Total Occlusion Interventions, 2.Baskı; Emmanouil Brilakis /  ELSEVIER,  3. Bölümü 
- Essentials of Pathophysiology Concepts of Altered Health States , 2.Baskı; Carol Mattson Porth, 37.Bölümü

Doktor Yazıları

Kurs Katılımları

Türk Kardiyoloji Derneği ve EACVI  ( European Association Cardiovascular Imaging )
Ekokardiyografi Kursu , Antalya, 2018

Türk Kardiyoloji Derneği Kapak Hastalılarında Görüntüleme Kursu, İzmir 2017
Türk Kardiyoloji Derneği Eko kursu , Erzurum, 2017

Diyor ki...

Seyahat, spor, müzik ve doğa iş dışı yaşantımı özetleyen  başlıca öğelerdir. Farklı şehirler, ülkeler, kültürler görmenin keyif vermenin dışında  bakış açımızı geniş tutup vizyonumuzu olumlu etkilediğini düşünüyorum. Çocuk yaşta tanıştığım spor ,6 yıl boyunca Beşiktaş Jimnastik Kulubu’nde voleybol oynadıktan sonra hayatımın bir parçası olmaya devam etti.  Voleybol , kayak, tenis ve yüzme en keyif aldığım spor dalları arasındadır.  

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.