Hemen Arayın

Meme Sağlığı Merkezi Meme Kanseri ile ilgili her şey

Meme Kanseri Hakkında
Rakamlarla Meme Kanseri

istatistik
Meme Kanseri İstatikleri
korkutamaz
Meme Kanseri Bizi Korkutamaz
Tümör Kurulları

Tümör Kurulları

Anadolu Sağlık Merkezi’nde Genel Tümör Kurulu’nun yanı sıra Meme Tümörleri Kurulu, Üroonkoloji Kurulu, Baş-boyun Tümörleri Kurulu ve Torasik Tümörler Kurulu başta olmak üzere toplam 11 tümör kurulu bulunuyor.

detaylı bilgi
etkinlikler
Hastalarla ve İş ortaklarımıza
yönelik etkinlikler
Meme Sağlığı Merkezi, meme kanseri hastalarının tetkikten muayeneye kadar uzanan tüm tedavi ihtiyaçlarına tek bir noktadan ulaşmasını sağlıyor.

Meme Sağlığı Merkezi'ni Tanıyın
Meme Sağlığı Merkezi'ni Tanıyın

 • Meme Sağlığı Merkezi

  Kanser tedavisi konusunda bir referans merkezi olan Anadolu Sağlık Merkezi’nde, meme kanseri tedavisinde kadınların ihtiyaç duyabileceği tüm tetkik ve tedavilere tek noktadan ulaşabilecekleri Meme Sağlığı Merkezi’yle hizmet veriyoruz.

 • Meme Sağlığı Merkezi'nde Ne Yapılıyor?

  Meme kanserinin tanı ve tedavisinde tıp dünyasının geldiği son durum umut verici. Tüm bu gelişmeler meme kanserinde erken tanının da önemini artırırken meme kanserinin spesifik olarak ele alınması gerekliliği de ön plana çıkıyor. Kaliteli sağlık hizmeti sunma misyonu ile tıptaki gelişmeleri yakından takip eden Anadolu Sağlık Merkezi olarak tüm bu ihtiyaçları karşılamak için Meme Sağlığı Merkezi’ni hizmete açtık. Meme Sağlığı Merkezi, meme kanseri hastalarının tetkikten muayeneye kadar uzanan tüm tedavi ihtiyaçlarına tek bir noktadan ulaşmasını sağlıyor. Hastanın hizmete ve tedaviye ulaşmasını kolaylaştıran Meme Sağlığı Merkezi, hizmet kalitemizi de dünya standartlarına taşıma fırsatı sunuyor.

  Meme Sağlığı Merkezi’nde hasta muayene-değerlendirme süreci ve radyoloji süreçleri olarak iki temel yapı üzerinden hizmet sunuyoruz. Hasta muayene olduktan sonra en kısa sürede mammografi, meme ultrasonografisi ve gerekli olduğunda biyopsi  hizmetini Meme Sağlığı Merkezi’nde alabiliyor. Hekimlerimizin de hastayı birlikte değerlendirdiği merkezde hastanın tanı ve tedavi sürecinde hızlı ve etkili yol alınması sağlanıyor.

  Ayrıca kanser riski yüksek olan kadınların değerlendirilmesi, ölçülmesi ve gerektiğinde daha ayrıntılı olarak tetkik edilmesi de Meme Sağlığı Merkezi’nde odaklanılan konulardan biri. Bu kadınlara, riskin yüksek olduğu kanıtlanması halinde cerrahi ya da tıbbi olarak yardımcı olunabiliyor.

 • Nasıl Bir Ekip İş Başında

  Meme Sağlığı Merkezi ekibi meme şikayeti ile hastanemize gelen bir hastaya hizmet vermesi gereken tüm birim temsilcilerinden oluşuyor. Haftalık toplanan Meme Tümörleri Kurulu sayesinde Genel Cerrahi, Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp, Patoloji, Radyoloji, Estetik-Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ile Psikiyatri alanlarından oluşan uzman bir ekip hastayı değerlendiriyor. Tüm ekibi ulaşılabilir kılan, ayrıca hastalarla birebir iletişimde olan vaka yöneticisi sayesinde Meme Sağlığı Merkezi’nde meme hastalıkları ile ilgili her türlü soruna cevap veriliyor. Meme ile ilgili kafasında soru işareti olan, daha önce memeyle ilgili herhangi bir tanı alan, takip edilen tüm hastaların hizmet kapsamında olduğu Meme Sağlığı Merkezi’nde sağlıklı meme dokusuna sahip kadınların rutin taramaları ve plastik cerrahi ameliyatları da gerçekleştiriliyor.

 • Meme Sağlığı Merkezi'nde Son Teknoloji ile Hizmet Veriliyor

  Meme Sağlığı Merkezi görüntüleme imkanları açısından son teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Dijital mammografi-tomosentez ile meme daha ayrıntılı bir şekilde görüntülenirken, alınan radyasyon miktarı oldukça düşük düzeyde oluyor. Bu teknoloji sayesinde görüntüleme eşliğinde tanı amaçlı biyopsi yapılabiliyor. Meme ultrasonografi cihazı görüntü kalitesi ve hassasiyetiyle etkin sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor. Elde edilen kaliteli görüntüler, tanı koyma hızını arttırıyor.

Anadolu Sağlık Merkezi
İleri Sağlık Teknolojileri
Tam Saha Dijital Mamografi FFDM
Dijital mamografi ile daha az inceleme süresinde daha detaylı görüntüleme.
Anadolu Sağlık Merkezi
İleri Sağlık Teknolojileri
Dijital Tomosentez
Tomosentezle memenin milimetrik kesitleri alınıyor ve üç boyutlu görüntü elde ediliyor.
Anadolu Sağlık Merkezi
İleri Sağlık Teknolojileri
Ultrasonografiyle neler yapılıyor? Nasıl bir teknoloji? Faydaları neler?

Hastalarımızdan Dinleyin

Sağlıkla ilgili kişisel tecrübeler, bir hastalıkla tanışmak zorunda kalındığında nasıl bir yol izlendiği hepimiz için değerlidir...

“Hastalık mememden sonra kaburgalarıma ve omuriliğime sıçradı; ama hepsini atlattım”

10 yıl önce kıyafetini değiştirirken memesindeki kitleyi fark eden 56 yaşın...

Hikayesini Oku

Meme iltihabı dendi, 4. evre meme kanseri çıktı

Memesindeki birçok kitle sebebiyle doktor takibinde olan 49 yaşındaki bir...

Hikayesini Oku

“Hiç korkmadım, kemoterapiye giderken bile kahkaha atıyordum”

4. evre meme kanseri tedavisi gören L.G.: Otomotiv sektöründen e...

Hikayesini Oku

“Oğlumun varlığı sayesinde hayata tutunarak kanseri yendim”

Kanserin acı yüzü ile henüz 11 yaşındayken tanışan S.A., önc...

Hikayesini Oku

Yanlış tedavi nedeniyle kanser tüm vücuduna yayıldı

Hastalığı kitap oluyor. Meme kanseri tanısı aldıktan sonra memesi alınan, ardın...

Hikayesini Oku

Bastonla da olsa ayaktayım

Kanserle 25 yıldır mücadele eden 71 yaşındaki E.Ö., ABD’de yanlı...

Hikayesini Oku

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.