Hemen Arayın

Hydrafacial Cilt Bakımı

okuyabilirsiniz.

Hydrafacial cilt bakımı nasıl bir teknolojiye ve içeriğe sahiptir?
 
Hydradermabrazyon yöntemi cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan, koruma, akne tedavisi işlemlerinin beraber yapıldığı bir işlemdir. Vortex başlık teknolojisi ile sıvı basıncı ve vakum etkisiyle siyah noktalar buharsız sıkma yapmadan temizlenir.
 
Hydrafacial temizleyici, su kazandırıcı ve nemlendirici solüsyonları ile cildi temizlerken aynı zamanda ölü deri hücrelerini ve kirleri de yok eder.
 

Hydrafacial Cilt Bakımı
LED Teknolojisi:
Kırmızı Led uygulamasındaki amaç elastin ve kolajen liflerini uyarıp cildi güçlendirmek, canlandırmak,  sıkılaştırmak  ve ince kırışıklık oluşumunu azaltmaktır.
Mavi Led uygulamasındaki amaç ciltte akne oluşumuna neden olan bakterilerin gözenek içlerine kadar etki ederek, onları temizlemek ve yok etmek.
Yeşil Led uygulamasındaki amaç melanositleri üreten hücreleri hedef almaktır. Bu uygulama fazla melanin üretimini engeller, melaninin cildin yüzeyine doğru çıkmasını önler. Melanin yığılımını parçalayarak var olan lekelerin renk bozulmalarını önleyerek tedavi eder.
 
Hydrafacial ciltteki hangi sorunlara karşı kullanılıyor?
* Tıkalı ve genişlemiş gözeneklerde
* Siyah noktaları temizlemede
* Lekelerin giderilmesinde
* İnce çizgilerde
* Akne tedavisinde kullanılmaktadır.
 
Nasıl uygulanıyor ve kaç seans yapılması öneriliyor? Uygulama sonrası nelere dikkat ediliyor?
Özel vortex başlık sayesinde hydrafacial cildi beslerken aynı anda zararlı hücrelerden, siyah noktalardan ve yağdan cildi arındırır. Zengin içerikli serumlar sayesinde cildi besleyip güçlendiren bir tedavi yöntemidir.
Hydrafacial uygulaması kişinin cilt durumuna göre 3 ya da 4 seanslık kür şeklinde yapılıyor. Uygulama sonrasında rahatlıkla sosyal yaşantınıza geri dönebilirsiniz.
 
Uygulama öncesinde birtakım testler/tetkikler yapılıyor mu?
Hydrafacial uygulama öncesinde herhangi bir test ya da tetkik yapılmasına gerek yoktur. Cilt doktorunuzun öngördüğü şekilde uygulama yapılması son derece önemlidir.
 
Uygulama için tercih edilen özellikle bir mevsim/zaman var mı?
Hydrafacial uygulaması her mevsim rahatlıkla yaptırabileceğiniz cilt bakım yöntemidir ve son derece güvenli bir uygulamadır.
 
Hydrafacial uygulaması için uygun olmayan, sakıncalı görülen kişiler var mıdır?
Hydrafacial uygulamasını tüm mevsimlerde tüm, cilt tiplerine rahatlıkla ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Minimum 3-4 seans şeklinde yapılması önerilir.
 
Hasarları tedavi edici etkisinin yanı sıra Hydrafacial’in olası hasar önleyici etkisi de var mıdır?
Zengin içerikli solüsyonları sayesinde ciltte oluşabilecek nemsizlik, cansızlık ve kuruluğu önemli ölçüde önlemiş oluyoruz.
 
Özellikle hangi yaş aralığındaki hastalara önerilir?
Özellikle bir yaş aralığı olmamakla birlikte, tüm yaş gruplarında hastanın tamamen cilt durumu göz önünde bulundurularak ilgili uzman hekim tarafından karar verilmektedir. Örneğin ergenlik döneminde oluşan akne problemleri, 25-30 yaş arası oluşan leke, nemsizlik gibi problemlerde ve ileri yaşlarda oluşan ince çizgiler, nemsizlik ve lekelerin tedavilerinde destek amaçlı önerilir.
 
Hydrafacial cilt bakımı sonrasında ciltte kızarıklık vs. görülebiliyor mu?
Hydrafacial cilt bakımı sonrasında ciltte minimal düzeyde kızarıklık veya pembelik görülebilir. Ancak bunlar yaklaşık 15 – 30 dakika içerisinde yok olur. 
 
Hydrafacial’i destekleyen farklı cilt bakım uygulamaları da eş zamanlı uygulanabilir mi? Örneğin Hydrafacial ile birlikte mezoterapi uygulanabilir mi?
Hydrafacial cilt bakımı ile diğer cildi destekleyen farklı yüz uygulamaları da beraberinde yapılır. PRP, yüz mezoterapisi, somon DNA uygulaması gibi yüz enjeksiyon uygulamaları ile birlikte akne ve leke tedavilerinde de diğer uygulamalarla birlikte kullanılabilir.
Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.